Ostatnie tematy Odpowiedz
 Autor / Temat  Post 
paulus
czarna lista klientów

08-04-2009, 20:58
Jest to wątek, w którym możecie wpisywać takich klientów, którzy szczególnie zaleźli wam za skórę. W tej kategorii mieszczą się też zarządcy budynków i ich idiotyczne przepisy dotyczące np. parkowania rowerów czy samochodów. Moja lista:
1. Midrasz ul. Twarda dzisiaj jeden z naszych został tam "powitany" przez ochroniarza pałką i stekiem bluzg.
2. Administracja Rondo ONZ 1. Banda debili, którzy roszczą sobie prawa do ulicy Pańskiej (terenu poza ich jurysdykcją oznaczonego jako droga wewnętrzna) i próbują wymuszać zakaz parkowania.
3. Domaniewska 50 na recepcji siedzi pięciu ochroniarzy i jeden mądrzejszy od drugiego w sumie w pięciu mają może 1/4 mózgu. Czekam na wasze typy.
jaca
czarna lista c.d.

10-04-2009, 23:45
Dla mnie bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajmie:
1. Zarządca biurowca na Kolejowej 5/7.
Wybudowano tam stojak na rowery w odległości około 100/150m od budynku. Utopienie kasy w ten funkcjonalny bubel(niemała to konstrukcja) musi tak bardzo boleć właściciela - że teraz "każdy" (pod rygorem nie wpuszczenie do biurowca) jest zmuszany do jego używania. Niedługo pewnie przed bramą posesji będą robić na rowerzystów łapanki. "Szczęśliwców" przykują łańcuchami do stojaka - co by "pracował" i nie świecił pustkami.

Ok powiedzmy, że to odpowiednie miejsce dla pracownika zostawiającego rower na cały dzień. Ale nie dla kuriera, który wpada na 5min - zostawia przesyłkę i pomyka dalej. Jest wiele ławek do których można się przypiąć - nie wadząc nikomu. Dało by radę też zostawić rower przy samym wejściu(teren zamknięty). Przestrzeni dużo ale nic to... jest "dekret" - koniec i kropka. Nadgorliwość, bojowość, wyjątkowe wczuwanie się ochroniarzy w respektowanie tego "genialnego" zarządzenia może też nasuwać podejrzenie, że "właścicielowi" terenu, jakiś rowerzysta kiedyś np. przejechał po palcach ;).
A to wszystko na tle ogromnego parkingu dla samochodów, bezpośrednio pod wszystkimi wejściami:) Z administratorem (nie jeden?) kurier próbował już dyskutować - bez efektu.

2. Second Oscar goes to: Sejm RP. Zakaz poruszania się na terenie Sejmu rowerem. Fakt, że nie najlepsze to miejsce do rekreacyjnych przejażdżek, ale żeby interesant/kurier był z tego powodu traktowany jak intruz? Rzekomo rowerzysta może kogoś zawadzić, potrącić itd.? A ważący ponad tonę Alfa Romeo z przyciemnianymi szybkami(nie wiadomo jakie zbiry i ilu ich w nim siedzi:) to już nikogo nie zahaczy?

Nieźle... Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, kraju należącego do UE - w sposób bezpośredni dyskryminuje ekologiczne pojazdy. Pewnie to tak w ramach naszego europejskiego wkładu w obniżenie emisji CO2.
paulus
czarna lista klientów

17-04-2009, 22:00
Pamiętasz Jaca? kiedyś tak nie było, podjeżdżało się pod samą kancelarię. Niestety w ostatnich latach, a szczególnie pod jarzmem HGW żyje się coraz gorzej w tym mieście...Zespół Specjalny do spraw Utrudniania Życia Mieszkańcom przy Prezydencie W-wy pracuje pełną parą...
jaca
czrana lista

20-04-2009, 00:16
No tak pamiętam, ale ja nadal tak podjeżdżam tyle, że szybciej przemykam przy tych budkach ze szlabanem. Oraz szerszym łukiem omijam sejmowych strażników - coś pokrzykujących. Jednemu niedawno wyłożyłem mniej więcej to samo co tu powyżej - z lekka go zatkało i "żegnał" mnie już uśmiechem. Myślę, że następnym razem rozwinie czerwony dywan pod samą kancelarię ;)

Tylko wydaje mi się, że ten obiekt jest bardziej pod jurysdykcją Marszałka/ Szefa Kancelarii Sejmu czy ew. Premiera - niż HGW. Paulus znaczy się..? tęsknisz za jej poprzednikiem - tym który wprowadził gratisowy przejazd z rowerem w komunikacji miejskiej? ;)
Odpowiedz
about EasyForum! 0.019 sek

AlleycatWawa